mgr Aneta Gruszka
psycholog, pedagog, terapeuta EEG Biofeedback 1 i 2 stopnia
Jestem absolwentką psychologii o specjalności kliniczna dzieci i młodzieży Uniwersytetu SWPS oraz pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach doskonalących umiejętności. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego całościowego kursu psychoterapii w nurcie systemowym w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę na Uniwersytecie Śląskim, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej i w szkołach.

Prowadzę konsultacje oraz wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Pracuję nad wspieraniem rozwoju dzieci metodą Kids’ Skills. Pomocą obejmuję dzieci z trudnościami szkolnymi, emocjonalnymi, zaburzeniami rozwoju. Udzielam również wsparcia dzieciom i ich rodzinom znajdującym się w sytuacji okołorozwodowej. W obszarze mojego szczególnego zainteresowania są dzieci wysoko wrażliwe.

Wiedzę i uprawnienia z zakresu terapii metodą EEG Biofeedback zdobyłam w Ośrodku Kształcenia Medycznego AKSON w Milanówku. Szkolenie praktyczne odbyłam w Instytucie Neuromedica w Krakowie prowadzonym przez dr n. med. Alicję Kubik w ramach programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

Dbając o własny rozwój oraz jakość świadczonych przeze mnie usług, swoje kompetencje i wiedzę rozszerzyłam na szkoleniu prowadzonym przez dr n. med. Michaele Pakszys w EEG  Instytut w Warszawie oraz Biomed Neurotechnologie we Wrocławiu.  Współorganizowałam i czynnie uczestniczyłam w superwizji grupy terapeutów w zakresie Praktycznych Umiejętności rozpisywania indywidualnych treningów  w terapii EEG Biofeedback.
Na co dzień jestem spełnioną żoną i mamą dwóch synów. W wolnych chwilach realizuję swoje pasje jeżdżąc motocyklem Enduro.